Комплексні системи опалення та альтернативні джерела енергії Ми робимо погоду в домі

Поради експерта

Побудова систем опалення для нових будинків.

Заздалегідь почніть стадію проектування

При проектуванні нового будинку, якомога раніше врахуйте відповідний тип опалення. Таким чином, Ви зможете реалізувати свій будівельний проект відповідно до Вашої нової системи опалення.

Продуктивність Вашої опалювальної системи

Зрозуміло, Ваша нова опалювальна система повинна забезпечувати достатню кількість тепла. Те ж саме відноситься і до питної води: гаряча вода повинна бути доступною з будь-якого крана в будь-який час в будь-яких кількостях.

Бажано, щоб Ваша нова опалювальна система була досить гнучка для можливої модернізації. Таким чином, Ваша опалювальна система повинна задовольняти Ваші вимоги, навіть якщо потреби несподівано зростуть.

В опаленні важливу роль відіграє не тільки продуктивність, але і кількість енергії, яка витрачається на роботу системи. Тому може мати сенс з фінансової точки зору, інвестувати в більш ефективну систему для мінімізації витрат на опалення в довгостроковій перспективі.

Ваші потреби в опаленні та гарячій воді

Ваші потреби в кількості тепла і, відповідно, продуктивність системи опалення визначаються кількістю мешканців у Вашому новому будинку і опалювальною площею. Краще планувати цифри трохи вище, ніж Ваші максимальні вимоги. Це гарантує, що Ви зможете користуватися достатньою кількістю гарячої води, коли всі члени сім'ї вирішать одночасно прийняти душ.

Можна досить просто провести орієнтовний розрахунок енергоспоживання. Одиницею оплати за енергію, що постачається споживачеві енергетичними компаніями, є кіловат-година:

нагрівальна здатність в кВт (кількість м² x 80 Вт / м²: 1000)

+ Продуктивність гарячої води в кВт (приблизно 30% від наведеної вище величини)

= КВт номінальної теплової потужності

Відповідно до цієї формули, для дому з середнім споживанням енергії з житловою площею 130 кв. м результат складе від 13,5 до 14 кВт номінальної теплової потужності. Номінальна теплова потужність дорівнює максимально досяжній вихідній потужності опалювальної системи при безперервній роботі.

Фахівці-теплотехніки компанії Vaillant зможуть визначити точні потреби з урахуванням способу будівництва, площі підлоги, ізоляції фасаду та опалювального обладнання.

Гаряча вода: централізоване постачання або автономне

Яким чином Ви плануєте забезпечити подачу гарячої води? Ви можете обирати між баком в підвалі і водонагрівачем біля змішувача. Централізоване гаряче водопостачання за допомогою ємнісного водонагрівача є особливо зручним. Для більш низьких потреб ідеальним є малогабаритний комбінований бак. Тоді як економічний електричний водонагрівач підходить для окремих кранів, розташованих на великих відстанях один від одного.

Виберіть відповідне джерело енергії

Існує можливість повністю задовольняти свої потреби в теплі за рахунок відновлюваних джерел енергії, таких як тепло навколишнього середовища, сонячне тепло або за рахунок гранульованого палива. Таким чином, Ви будете готові до виснажування запасів викопних видів палива, зростання цін на енергію і посилення екологічних вимог.

Тим не менше, використання передових і високоефективних технологій, заснованих на копальних видах палива, також може бути доцільним. Все залежить від Ваших умов і переваг.

У Вас також є варіант ефективно поєднувати різні технології, наприклад, газо-конденсаційні котли і сонячні колектори.

Де розмістити нову систему обігріву

Незалежно від того, чи хочете Ви розмістити систему опалення в підвалі, в житловій зоні або на горищі, ми можемо запропонувати Вам правильне рішення для будь-якого варіанту розташування. Чим більше наданого простору, тим краще. Ми конструюємо наші сучасні опалювальні прилади таким чином, щоб вони володіли високою ефективністю і займали мало місця. Залежно від наявного простору в котельній можна вибрати різні опалювальні прилади.

Підвал є підходящим місцем для розміщення теплового насосу. Електрокотел і котел на твердому паливі разом з контейнером для зберігання палива також ідеально розміщувати в підвалі. Те ж саме стосується конденсаційних котлів і великих баків для гарячої води для багатосімейних будинків і комерційних компаній. Звичайно, Ви можете також встановити малогабаритний настінний обігрівач в підвалі, наприклад, якщо Ви хочете його використовувати як майстерню або спортзал.

Навіть якщо Ви ретельно розпланували кожен квадратний метр, завжди можна знайти місце для установки конденсаційного котла. Наші настінні опалювальні котли виробляються в багатьох діапазонах продуктивності для малих, середніх і великих потреб.

Хорошим місцем для розміщення газового конденсаційного котла з підтримкою від сонячної енергії - є горище. Найбільш підходящим є компактний газовий конденсаційний котел Vaillant із вбудованим баком з можливістю підключення сонячних колекторів. Коротка відстань до панелей сонячних колекторів знижує теплові втрати. Повітропровід/димохід можна провести безпосередньо через дах, димова труба при цьому не знадобиться.

Бажаний розподіл тепла

 

Читати далi

Принцип роботи теплового насосу.

Тепловий насос - це пристрій переносу теплової енергії від джерела з низькою температурою до споживача з більш високою температурою.

Принцип роботи теплового насоса

Тепловий насос працює завдяки добре відомим фізичним явищам при фазовому переході газ - рідина.

Якщо коротко то основні фази полягають в наступних процесах:

В процесі випаровування речовина поглинає тепло, при конденсації воно його віддає.

Температури випаровування і конденсації речовини безпосередньо залежать від тиску - чим вище тиск, тим вище температури фазового переходу, і навпаки.

Тепловий насос складається з наступних основних елементів:

  • компресор

  • конденсатор

  • випарник

  • дросель (регулятор протоку) і контуру трубопроводу

  • холодоагент (фреон - робоча рідина циркулює в контурі)

Тепловий насос: цикл роботи

Цикл роботи теплового насоса можна порівняти з циклом роботи звичайного побутового холодильника. Принципова відмінність теплового насоса від холодильника полягає в тому, яку роль він відіграє у споживача. Холодильники і повітряні кондиціонери призначені для охолодження, тоді як тепловий насос - для нагріву.

Холодоагент, що знаходиться в рідкій фазі продавлюється через дросельний регулятор протоку і надходить у випарник, цей процес супроводжується зниженням тиску фреону. У випарнику, в процесі теплообміну з навколишнім середовищем (для повітряного теплового насоса навколишнє середовище - повітря, грунтового - теплоносій, водяного - вода) відбувається процес нагріву фреону, при якому він змінює свій фазовий стан. На виході з випарника холодоагент перебувати в газоподібному фазі. Далі він надходить в компресор, в якому відбувається стиснення. У процесі стиснення, тиск холодоагенту підвищується, це супроводжується одночасним підвищенням його температури.

Після компресора, фреон надходить в конденсатор, який є тепловіддаючим вузлом теплового насоса. У ньому фреон конденсується і охолоджується. Як описувалося раніше - процес конденсації супроводжується виділенням тепла. Це тепло передається системі водяного / повітряного контуру. На виході з конденсатора фреон знаходиться в рідкій фазі і надходить на дросельне пристрій. Процес відбувається циклічно.

Джерелом енергії для теплового насоса може бути навколишнє повітря, грунт, грунтові води, скельна порода, озеро. Це може бути річка, море, вихід теплого повітря з системи вентиляції або якого-небудь промислового обладнання.

Основною перевагою теплового насоса є економічність: для передачі в систему опалення 1 кВт · год теплової енергії необхідно затратити всього 0,2-0,35 кВт · год електроенергії. Так само знижується рівень пожежонебезпеки щодо рідиннопаливних опалювальних систем. До того ж знижуються до мінімуму викиди СO2 в навколишнє середовище. Ще однією перевагою є універсальність: тепловий насос може переключаться з режиму опалення на режим кондиціонування в літній період.

 

Читати далi

Буферна ємність для твердопаливних котлів

 Всі твердопаливні котли, незалежно від їх типу і способу спалювання палива, мають такі загальні властивості:

1) Працюють тільки у вузькому високотемпературному графіку (90/75 C або 80/600 С).

2) Можуть змінювати потужність в діапазоні 100 ... 50% шляхом зменшення кількості повітря, що поступає для горіння. Причому зі зменшенням потужності різко падає ККД за рахунок збільшення частки СО.

3) Котел не може бути зупинений, поки в ньому не догорить все паливо.

4) Котел підбирається з запасом потужності близько 15% на найхолоднішу п'ятиденку.

Сучасні системи опалення, в залежності від зовнішньої температури і клімату всередині  приміщень, змінюють витрата і температуру в опалювальних приладах.

Таким чином, при установці твердопаливного котла в систему опалення виходить дилема: котел ефективніше за все працює в високотемпературному режимі, а система опалення в низькотемпературному.

Буферна ємність дозволяє вирішити цю дилему. Вона дозволяє твердопаливного котла спалити паливо з максимальним ККД, і покласти його в буферну ємність. А система опалення відбирає накопичене тепло чітко розрахованими порціями по своїй необхідності.

Також відмічено, що системи з твердопаливними котлами, які не мають буферної ємності, мають витрата палива в 2-2,5 рази більше в порівнянні з системами, що мають буферну ємність. Це пояснюється тим, що більшу частину часу в опалювальний сезон коштує відносно тепла погода, а значить котел весь час працює з дефіцитом повітря для горіння, і більша половина палива буквально вилітає в трубу у вигляді СО (недогар). Крім економії палива - зменшується кількість завантажень палива протягом доби.

Примітка:

Для економічного споживання палива системою опалення, відбір теплоносія повинен здійснюватися через 3-х ходовий змішувач з погодозалежним управлінням, це запобіжить

ситуацію, коли занадто гарячий теплоносій прийде в радіатори, вони швидко нагріють приміщення, термостатичні головки закриються, і насос опалювального контуру буде заважати в буферній ємності верхній гарячий шар з нижнім холодним.

Читати далi

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: