Комплексні системи опалення та альтернативні джерела енергії Ми робимо погоду в домі

Буферна ємність для твердопаливних котлів (ФОТО)

 Всі твердопаливні котли, незалежно від їх типу і способу спалювання палива, мають такі загальні властивості:

1) Працюють тільки у вузькому високотемпературному графіку (90/75 C або 80/600 С).

2) Можуть змінювати потужність в діапазоні 100 ... 50% шляхом зменшення кількості повітря, що поступає для горіння. Причому зі зменшенням потужності різко падає ККД за рахунок збільшення частки СО.

3) Котел не може бути зупинений, поки в ньому не догорить все паливо.

4) Котел підбирається з запасом потужності близько 15% на найхолоднішу п'ятиденку.

Сучасні системи опалення, в залежності від зовнішньої температури і клімату всередині  приміщень, змінюють витрата і температуру в опалювальних приладах.

Таким чином, при установці твердопаливного котла в систему опалення виходить дилема: котел ефективніше за все працює в високотемпературному режимі, а система опалення в низькотемпературному.

Буферна ємність дозволяє вирішити цю дилему. Вона дозволяє твердопаливного котла спалити паливо з максимальним ККД, і покласти його в буферну ємність. А система опалення відбирає накопичене тепло чітко розрахованими порціями по своїй необхідності.

Також відмічено, що системи з твердопаливними котлами, які не мають буферної ємності, мають витрата палива в 2-2,5 рази більше в порівнянні з системами, що мають буферну ємність. Це пояснюється тим, що більшу частину часу в опалювальний сезон коштує відносно тепла погода, а значить котел весь час працює з дефіцитом повітря для горіння, і більша половина палива буквально вилітає в трубу у вигляді СО (недогар). Крім економії палива - зменшується кількість завантажень палива протягом доби.

Примітка:

Для економічного споживання палива системою опалення, відбір теплоносія повинен здійснюватися через 3-х ходовий змішувач з погодозалежним управлінням, це запобіжить

ситуацію, коли занадто гарячий теплоносій прийде в радіатори, вони швидко нагріють приміщення, термостатичні головки закриються, і насос опалювального контуру буде заважати в буферній ємності верхній гарячий шар з нижнім холодним.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: