Комплексні системи опалення та альтернативні джерела енергії Ми робимо погоду в домі

Принцип роботи теплового насосу. (ФОТО)

Тепловий насос - це пристрій переносу теплової енергії від джерела з низькою температурою до споживача з більш високою температурою.

Принцип роботи теплового насоса

Тепловий насос працює завдяки добре відомим фізичним явищам при фазовому переході газ - рідина.

Якщо коротко то основні фази полягають в наступних процесах:

В процесі випаровування речовина поглинає тепло, при конденсації воно його віддає.

Температури випаровування і конденсації речовини безпосередньо залежать від тиску - чим вище тиск, тим вище температури фазового переходу, і навпаки.

Тепловий насос складається з наступних основних елементів:

  • компресор

  • конденсатор

  • випарник

  • дросель (регулятор протоку) і контуру трубопроводу

  • холодоагент (фреон - робоча рідина циркулює в контурі)

Тепловий насос: цикл роботи

Цикл роботи теплового насоса можна порівняти з циклом роботи звичайного побутового холодильника. Принципова відмінність теплового насоса від холодильника полягає в тому, яку роль він відіграє у споживача. Холодильники і повітряні кондиціонери призначені для охолодження, тоді як тепловий насос - для нагріву.

Холодоагент, що знаходиться в рідкій фазі продавлюється через дросельний регулятор протоку і надходить у випарник, цей процес супроводжується зниженням тиску фреону. У випарнику, в процесі теплообміну з навколишнім середовищем (для повітряного теплового насоса навколишнє середовище - повітря, грунтового - теплоносій, водяного - вода) відбувається процес нагріву фреону, при якому він змінює свій фазовий стан. На виході з випарника холодоагент перебувати в газоподібному фазі. Далі він надходить в компресор, в якому відбувається стиснення. У процесі стиснення, тиск холодоагенту підвищується, це супроводжується одночасним підвищенням його температури.

Після компресора, фреон надходить в конденсатор, який є тепловіддаючим вузлом теплового насоса. У ньому фреон конденсується і охолоджується. Як описувалося раніше - процес конденсації супроводжується виділенням тепла. Це тепло передається системі водяного / повітряного контуру. На виході з конденсатора фреон знаходиться в рідкій фазі і надходить на дросельне пристрій. Процес відбувається циклічно.

Джерелом енергії для теплового насоса може бути навколишнє повітря, грунт, грунтові води, скельна порода, озеро. Це може бути річка, море, вихід теплого повітря з системи вентиляції або якого-небудь промислового обладнання.

Основною перевагою теплового насоса є економічність: для передачі в систему опалення 1 кВт · год теплової енергії необхідно затратити всього 0,2-0,35 кВт · год електроенергії. Так само знижується рівень пожежонебезпеки щодо рідиннопаливних опалювальних систем. До того ж знижуються до мінімуму викиди СO2 в навколишнє середовище. Ще однією перевагою є універсальність: тепловий насос може переключаться з режиму опалення на режим кондиціонування в літній період.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: